Mikropale fundamentowe

mikropale fundamentowe

W 1998 roku firma nasza wprowadza na rynek nowatorską metodę wzmacniania słabonośnych gruntów pod fundamentami za pomocą mikropali strumieniowych. Technologia (wszelkie prawa zastrzeżone UP RP nr P.399393) polega na połączeniu stabilizacji górotworu metodą strumieniowego mieszania gruntu z pozostawieniem przewodu wiertniczego jako zbrojenia.

Mikropale gruntowe pod fundamenty

Mikropale gruntowe- Istotą jest wiercenie obrotowe lub obrotowo-udarowe otworów średnicą minimalnie większą od średnicy żerdzi z wykorzystaniem płuczki cementowo-wodnej tłoczonej pod odpowiednio wysokim ciśnieniem, wypływająca bokiem mieszanina tworzy po stwardnieniu szeroką otulinę dla żerdzi wiertniczej użytej jako zbrojenie pala pokazują moment rozpoczęcia zagłębiania przewodu oraz z tworzenia otuliny. Osiągnięto punkt docelowy. Mikropale fundamentowe są zagłębione na odpowiednią długość w gruncie stabilnym dla uzyskania dużej nośności (rzędu 300 kN) (gwoździe gruntowe, kotwy gruntowe). Zakończenie budowy mikropala, zalanie otworu roztworem wodno-cementowym. Utworzona buława i pozostająca żerdź wiertnicza jako zbrojenie stanowią istotę rozwiązania.

    ZALETY METODY STRUMIENIOWEJ
  • bezpieczne podejście pod istniejące fundamenty pośrednie z minimalnym naruszeniem statyki budowli (otwory Ø 130–180 mm)
  • możliwość wykonania palowania w trudno dostępnych miejscach (piwnice, niskie pomieszczenia, wykopy) z uwagi na niewielkie gabaryty sprzętu
  • niższy koszt podbicia fundamentów w stosunku do tradycyjnego palowania starych fundamentów (nie ma konieczności wykonania oczepów)
  • mobilizacja opłacalna przy niewielkim zakresie prac

Atrakcyjna cena za profesjonalną usługę GEOIniekt

W przybliżeniu, cena za palowanie pod fundamentami opiera się na kalkulacji powierzchni budynku oraz na podstawie wiedzy podstawowej z zakresu badań gruntu. Należy tutaj wziąć pod uwagę między innymi liczbę kominów jak i narożników. Trzeba jednak przyjąć, że taka usługa może wynieść kwotę w granicach kilku lub kilkunastu tysięcy złotych (zależy od typu gruntu oraz powierzchni budynku), mimo to jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż inne dostępne, które stosuje się na skomplikowanych gruntach, takich jak fundamenty na studniach oraz wymiana gruntu. W naszej firmi GEOIniekt wyceniamy każdą taką usługę indywidualnie, ponieważ na pierwszym miejscu stawiamy na dobro klienta.

mikropale gruntowe geoiniekt